Rozwiązania dla telekomunikacji

Nasze rozwiązania dronowe mogą być wykorzystane do szybkiej inspekji i mapowania infrastruktury telekomunikacyjnej.

Korzystając z map 3D, obrazów lub wideo, pracownicy tego sektora mogą uzyskać szczegółowy obraz kluczowych elementów sieci telekommunikacyjnych przy jednoczesnej optymalizacji zasobów i zachowaniu bezpieczeństwa.
Telekomunikacja

Kluczowe korzyści dla sektora telekomunikacji

Zarządzanie i rozwój sieci

HPD Prometheus H2 może pomóc operatorom telekomunikacyjnym w szybkiej i skutecznej kontroli różnych elementów sieci telekomunikacyjnych takich, jak pylony lub wieże, na których stoją anteny operatorów.

Wyzwania w zarządzaniu elementami sieci mobilnej

  • Dużym wyzwaniem jest monitorowanie wielu elementów sieci, rozmieszczonych często w trudno dostępnych miejscach

  • Kamery zamontowane na stałe w miejscu nie są w stanie objąć szczegółowo całego terenu, przez co nie są w stanie uchwycić krytycznych informacji o stanie zasobów sieci telekomunikacyjnej.

  • Duża ilość materiału wideo może zagłuszyć krytyczne szczegóły, utrudniając śledzenie na bieżąco poszczególnych elementów sieci

  Drony pomagają monitorować sieć

  • Drony mogą tworzyć na żądanie dokładne obloty kluczowych elementów sieci, jak również mapy 2D i modele 3D wybranego elementu sieci telekomunikacyjnej.

  • Modele 3D mogą być wykorzystywane do śledzenia dynamicznych zmian lub postępów dzień po dniu.

  Monitorowanie jakości zasięgu sieci

  Drony mogą być wykorzystywane do sprawdzania jakości zasięgu sieci komórkowej, np. w trakcie imprez masowych, na przykład na stadionach piłkarskich. Dzięki temu w czasie rzeczywistym można podjąć niezbędne środki w celu wdrożenia działań mających na celu poprawę wydajności sieci.

 • Rozwój i optymalizacja sieci

  Drony mogą być wykorzystywane do dopracowania jakości bardzo szybkich połączeń bezprzewodowych między stacjami bazowymi a siecią szkieletową operatora w przypadku, gdy trudno jest uzyskać połączenia przewodowe.

  Instalacja anten

  Drony pomagają w instalacji anten telekomunikacyjnych. Po wybraniu miejsca, dron pozwala technikom telekomunikacyjnym na wykonanie różnych ujęć z powietrza wybranego miejsca oraz na wizualizację różnych ograniczeń instalacyjnych.

  Przyszłość to podłączenie dronów i sieci 5G

  Czołowi gracze w branży telekomunikacyjnej pracują nad tym, aby 5G działało na kolejnych generacjach dronów.

  Dzięki połączeniu 5G drony mogą się komunikować z jednostką sterująca na ziemi lub/i centrum przetwarzania danych i na bieżąco przesyłać obraz z trudno dostępnych miejsc.

  Sieć 5G zapewnia stabilne i bezpieczne połączenie, w przeciwieńtwie do standardów sieci WiFi.

  Prywatne sieci 5G i Przemysł 4.0

  Kolejnym rozwiązaniem jest podłączenie dronów do prywatnych sieci 5G instalowanych w fabrykach, portach lub innych, rozgległych terenach przemysłowych. Dzięki zasięgowi i stablilnym oraz bezpiecznym połączeniu obraz i dane z drona są bardzo istotnym uzupełnieniem wdrożeń kompleksowych sieci prywatnych, w ramach założeń Przemysłu 4.0.

  Podobne rozwiązania
  dla infrastruktury krytycznej