24.01.2023

Polska liderem w produkcji dronów – Prometheus H2 jako odpowiedź na nowe przepisy UE

W dniu 24 stycznia 2023, w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie odbyła się konferencja „Polska liderem w produkcji dronów – Prometheus H2 jako odpowiedź na nowe przepisy UE” z udziałem Prometheus S.A. oraz jej partnerów:
  • Chmura Krajowa
  • Four Point
  • IFS
  • Plus
  • Instytut Mikromako

Partnerami medialnymi tego wydarzenia byli: Świat Dronów, ISB Tech oraz Biznes Alert.

Warto jest podkreślić, że wydarzeniu bardzo licznie udział wzięli przedstawiciele wielu firm, instytucji oraz służb państwowych.

Prometheus, rozpoczyna komercjalizację swojej Hybrydowej Platformy Dronowej H2, poinformował prezes Robert Drzewiecki. Firma chce zostać światowym liderem produkcji dronów do zastosowań profesjonalnych.

„Wchodzimy w fazę komercjalizacji polskiego opatentowanego rozwiązania hybrydowej platformy dronowej, wyposażonej w naszą własną elektronikę i aplikację do sterowania i transmisji. Drony to nie tylko osławione ostatnio zastosowania militarne. Chcemy zagospodarować zbieranie danych w średniej warstwie między ziemią a satelitami. Naszym celem jest pozycja światowego lidera produkcji dronów do zastosowań profesjonalnych. Według naszej wiedzy, jesteśmy jedyną firmą wypełniającą lukę pomiędzy dronami bojowymi, a dronami elektrycznymi z Chin”

Zastosowania Prometheusa H2 firma widzi w obszarach bezpieczeństwa, infrastruktury krytycznej, ochrony granic, portów morskich, klęsk żywiołowych, ratownictwa, ochrony środowiska, rolnictwa precyzyjnego, leśnictwa, funduszy unijnych, ubezpieczeń, podatków, geodezji, górnictwa, inżynierii lądowej, czy budowy dróg.

„To co szczególnie nas wyróżnia to unikalna długość lotu do 5 godz. oraz zasięg do 200 km, co zostało już sprawdzone w terenie. Ponadto jest to łączność przez sieć GSM (3G/LTE/5G), co pozwala na zdalne pilotowanie poza zasięgiem wzroku, praktycznie z dowolnego miejsca na ziemi. Mamy również własne, mobilne centrum dowodzenia – ground control station (GCS) do sterowania i transmisji danych. Kolejną, istotną kwestią jest własny portal klienta oraz integracja z IFS, Chmurą Krajową i Four Point, co daje możliwość przetwarzania dużych wolumenów danych, w oparciu o algorytmy AI oraz wprowadzania ich jednego z wiodących systemów ERP na świecie, firmy IFS” – wymienił prezes firmy Robert Drzewiecki.

Nie zapominajmy, że na pokładzie naszego drona H2 można zamontować rozmaite akcesoria, takie jak: kamery z 30-krotnym zoomem, termo-, night-vision, lidar, kamerę fotogrametryczną, multispektralną, czy detektor metanu.
Na konferencji udało się na żywo zaprezentować w działaniu całą platformę Prometheus H2: latający dron w pobliżu hotelu, GCS (sterowanie i transmisja danych) oraz wybrane akcesoria: kamerę z zoom 30x, z termowizją.

Dzisiejsze wydarzenie rozpoczyna nową erę dronów. Wierzymy, że nasze rozwiązanie Hybrydowej Platformy Dronowej Prometheus H2, zdominuje rynek dronów i usług do zastosowań profesjonalnych – podsumował Robert Drzewiecki.